Araç Kaza Sigortası

Zorunlu Araç Sigortası
6 Haziran 2019
Sağlık Sigortası
6 Haziran 2019

Araç Kaza Sigortası

Klasik Kasko

Bu sigortanın konusu kara yolları üzerinde işletilebilen motorlu ve motorsuz taşıt araçları, römork veya karavanlar, iş makineleri, lastik tekerlekli traktörlerin bir kaza yapmasıyla hasar görmesi, yanması veya çalınması sonucunda mal sahibinin maddi zarara uğramasına karşı güvence verilmesidir.

Kasko sigortaları, kara taşıt araçlarının işlerken veya durduğu yerde, araç sahibinin yada sürücünün istemi dışında kaza ile çarpma, yanma veya çalınma sonucunda hasar görmesiyle meydana gelen zararları kapsar.

Aracın üzerinde bulunan telefon, telsiz, teyp, radyo, klima ve diğer aksesuarlar poliçede ayrı ayrı gösterilmek koşuluyla, ek bir prim ödenerek güvence kapsamına alınır. Ayrıca araçta taşınan ( özellikle kamyonla taşınan ) emtea araç sahibine ait olmak ve ek prim ödemek koşuluyla güvence altına alınabilir. Sigortalı aracın ; düzenli sefer yapan araba vapurları, ro-ro vb. araçlarla taşınması sırasında uğrayabileceği zararlar kasko güvencesi kapsamındadır.

Süper Özel Oto Kaskosu

Bu poliçe yalnızca 10 yaşından küçük özel otomobiller için ( ruhsatında kullanım tarzı hususi yazan otomobiller ) için düzenlenebilir. Bu poliçenin amacı kaza sigortaları branşında özellikleri gereği birbirinden çok farklı olan ve normal koşullarda birden fazla sayıda poliçenin düzenlenmesini gerektiren teminatları bir paket biçimine getirerek sigortalımız için kolaylık sağlamak, bunun yanında bir çok güvencenin paket içinde bulunması nedeniyle unutulma veya önemsenmeme nedeniyle sigortalımızın bazı risklere karşı teminatsız kalması gibi bir tehlikeyi de ortadan kaldırmaktır. Ayrıca süper özel oto sigortası ile sigortalımız teminatları çok daha yüksek limitlerle ve daha ekonomik bir fiyatla satın almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir